Фізичне виховання в сім’ї

27.Тра.2020
Фізичне виховання в сім’ї
Фізичне виховання

    Усі батьки воліють, щоб їхня дитина росла здоровою, сильною. Міцною, але часто забувають, що розвиток фізичних якостей малюка залежить насамперед від них самих. Саме тому турбота про розвиток рухових умінь і навичок дитини повинна стати першорядним завданням батьків буквально з перших років життя людини. Звичайно, фізкультура в ранньому і дошкільному віці має асоціюватися в дитини з веселою грою. Тому варто придивитися, які саме фізичні вправи малюк виконує найохочіше і зробити їх домінантними на перших етапах занять. Надалі слід вводити нові фізкультурні рухи, але робити це тактовно, без натяку на примушування.

     Основний період фізкультурних занять батьків з дітьми – від двох до шести років. Але і після шести не слід забувати про родинну фізкультуру. Систематичні вправи в домашньому  спортивному куточку, ранкова гімнастика, вечірня пробіжка з татом – сприятимуть успіху у фізкультурних заняттях у школі.

     Можливість включити до розпорядку дня спільні заняття з дитиною знайдеться завжди. Продумайте оптимальні години занять у режимі вашої сім’ї, домовтеся, що з малям вправлятиметься і тато, і мама. А то й бабуся та дідусь. «Дошкільна» фізкультура і їм до снаги. Займайтеся з дитиною систематично. Тоді вона поступово звикне до фізичних навантажень як до щоденної потреби.

     Тривалість домашнього заняття може бути різною – залежно від віку дитини, наявності вільного часу батьків, пори року, відрізку доби, а також від того, чим займається дитина до і після заняття (якщо дитина втомилась після тривалої прогулянки, тривалість заняття має зменшуватися).

     Ранкові заняття корисніші за вечірні, оскільки мя’зи тіла після сну «розминаються» поліпшується кругообіг у тканинах. Під час зарядки краще пропонувати дитині легкі і вже відомі вправи. Тривалість ранкових занять – близько 10 хв. До обіду обов’язково надайте дитині можливість погуляти, погратись на свіжому повітрі. Якщо є змога, проведіть з нею 12-15 хвилинне фізкультурне заняття, включивши в нього вправи для великих м’язових груп.

     Після обіду дошкільняті потрібен сон, а от після нього дуже корисні спокійні коригуючи вправи і – знову прогулянка на свіжому повітрі, під час якої дитину треба заохочувати до бігу, стрибків тощо. В цей час маляті треба розучувати різноманітні вправи з предметами (іграшками), вправлятися на  різних знаряддях – в товаристві однолітків. Тривалість такого заняття може становити 18-20хв.

     Вправи перед вечерею – то для батьків найзручніша форма спільних занять. В цей час розучують акробатичні вправи, проводять ігри тощо. Тривалість заняття з дітьми до шести років – 20-25хв.

     Після вечері займатися фізкультурою не рекомендується: інтенсивна рухова діяльність після їжі шкідлива (це стосується будь-якого часу доби), до того після фізичних вправ дитина збуджується, довго не може заснути.

     Здорову, моторну дитину не треба припрошувати займатися фізкультурою. Вона сама відчуває потребу в русі. Охоче виконує різні завдання. Чудово, якщо ви вчасно підбадьорите малюка, подивуєтеся з того, який він міцний, спритний, сильний,  як добре виконує вправи. Так поступово розвиватимуться впевненість у своїх силах, бажання вчитися опановувати нові, більш складні вправи та ігри.

     Якщо у малюка немає спортивного інтересу,  перш поміркуйте над причиною. Кволість? Страх? Комплекс «першої невдачі»?   Гладкі діти, бува, не люблять фізкультуру, бо їм важко, ліньки рухатися. Таких слід лікувати за допомогою дієти і все-таки намагатися прилучити їх до занять, аби вони не відставали в руховому розвитку від однолітків. Окрім похвали, заохочення справить враження і переконливе пояснення, для чого саме потрібні заняття фізкультурою (щоб не бути схожим на ведмежа, гратися, як і всі інші діти, щоб швидше навчитися плавати тощо).