Вітаємо творчий колектив в номінації «Книга як світ можливостей»

21.Сер.2021
Вітаємо творчий колектив в номінації «Книга як світ можливостей»

Вітаємо творчий колектив Житомирського дошкільного навчального закладу №43 з успішною перемогою  в Play Fest 2021 в номінації  «Книга як світ можливостей».

Наш заклад дошкільної освіти №43 в статусі учасника втретє приймає участь в реалізації проєкту для ЗДО у рамках Всеукраїнського фестивалю гри, навчання і натхнення Play Fest 2021 .

Дитячий садок  – це той світ у якому дитина живе в найважливіший період свого розвитку. І від того, як  тут  живеться, залежить не лише її майбутнє, а й майбутнє всієї країни.  Кожного дня ми разом крокуємо вперед, пізнаючи навколишній  світ і в цьому нам допомагають книги.

Для плідної, творчої співпраці була створена команда,  націлена на реалізацію масштабного проєкту на тему «Книга, що оживає».

Розпочавши роботу  над проєктом ми зосередились  над осмисленням значення, важливості, ролі книги у нашому житті, її трансформаційним впливом на особистісну та професійну траєкторію життя кожного з нас. Провели педагогічний круглий стіл на тему «Книга – мудрий друг і порадник», де  акцентували увагу  педагогів на актуальність  формування  у дітей,  в тому числі і дітей з особливими освітніми потребами,  інтерес  до художньої літератури, удосконалення усного зв’язного  мовлення,  любові до книги, потребу в культурі читання. Закріпили знання про  безмежну силу книги, ознайомились з її сучасними видами. Провели інтерактивну вправу «Книга – орієнтир в нашій професійній діяльності»

Шукаючи шляхи до створення власної книги, що оживає, обрали підтему «Маленькими кроками в безпечне майбутнє». Адже безпека дитини дошкільного віку – це важлива соціально-педагогічна проблема сучасності.

Відповідальне ставлення до власної безпеки потрібно розвивати на всіх етапах життя людини, а розпочинати його варто з раннього дитинства. Дорослі (педагоги, батьки) основне своє завдання  бачать у тому, щоб захищати та оберігати дитину, але дуже важливо – підготувати її саму до реального життя, насиченого різними подіями, зустрічами, ситуаціями, подекуди небезпечними.   Адже все, чого діти навчаться, вони повинні вміти застосовувати в реальному житті.

Тому всіма  учасниками освітнього процесу ЖЗДО №43 були створені шість цеглинок Play Book, які навчають дітей глибоко дізнаватися  про небезпеку. Для того, щоб їх наповнити необхідною  інформацією  були організовані зустрічі з цікавими людьми різних професій, які ділилися власним  досвідом, були прочитані художні твори,  моделювали різні ситуації, використовували  інформацію з інтернет джерел, дидактичні та сюжетно-рольові ігри.

Для того, щоб вихованці  закладу  дошкільної освіти  відкривали для себе   безпечне  майбутнє всі учасники освітнього процесу рухаються маленькими впевненими кроками вперед.

Диплом